Coraz większa część społeczeństwa polskiego zdaje sobie sprawę, że z rządowego programu emerytalnego raczej nie będzie w stanie się utrzymać. Właśnie dlatego wielu analityków finansowych doradza, aby samemu zadbać o swoją przyszłość finansową. Mowa tu oczywiście o podejmowaniu kroków inwestycyjnych. Im wcześniej to zrobimy, tym lepiej.

Czy odkładamy pieniądze na emeryturę?

Mimo świadomości, że w wieku emerytalnym nasza sytuacja finansowa może się znaczenie pogorszyć, a wysokość otrzymywanego świadczenia nie wystarczy na zaspokojenie podstawowych potrzeb wciąż nie czujemy przymusu odkładania pieniędzy na własny rachunek.

W czym tkwi problem?

Największą przeszkodą znacznej części społeczeństwa okazują się oczywiście zbyt niskie zarobki. Na odkładanie pewnych kwot mogą sobie pozwolić jedynie osobny lepiej zarabiające. W takich przypadkach decydują się między innymi na ulokowanie ich w nieruchomościach lub kontach oszczędnościowych.

Kiedy zacząć odkładać na emeryturę?

Analitycy biją na alarm, żeby oszczędzanie zacząć jak najwcześniej. Takim optymalnym wiekiem, w którym należy zacząć myśleć o zabezpieczeniu swojej emerytury jest okres koło 30-tki. Nawet taka niewielka suma odkładana co miesiąc staje się pewnego rodzaju kapitałem.