Własna kancelaria notarialna w Krakowie wydaje się być doskonałym pomysłem na udany biznes. Po ostatniej deregulacji zawodów, dzięki której notariusze nie muszą być wykwalifikowanymi prawnikami każdy błędnie uważa, że może bez żadnych ograniczeń otwierać kancelarie notarialne w Krakowie, Warszawie i całej Polsce.

Prawda jest jednak nieco inna, o czym opowie nam ekspert z http://www.kulakowscy.com/kancelaria-notarialna , który swoją kancelarię notariuszy prowadzi w Krakowie już od wielu lat:„Teoretycznie przeciętny, niewykwalifikowany Jan Kowalski mógłby otworzyć własną kancelarię notarialną w takich miastach jak Kraków czy Rzeszów. Jednak należy pamiętać, że działalność takich miejsc jest mocno obostrzona przepisami prawnymi, których należy bezwzględnie przestrzegać. Bez znajomości tych zapisów jest to bardzo trudne”.

Gabinet kancelarii notarialnej w Krakowie na rynku głównym
Gabinet kancelarii notarialnej w Krakowie

Dla kogo więc idealnym sposobem na biznes będzie własna kancelaria notarialna?

Kraków, jak zdążyliśmy zauważyć jest tym miastem, które wśród notariuszy cieszy się największym zainteresowaniem. Na lokalnym rynku własne kancelarie powinni jednak zakładać tylko wykwalifikowani notariusze lub inni przedstawiciele branży prawnej, którzy w swojej krakowskiej kancelarii notarialnej zatrudnią odpowiednich specjalistów.