Rynek inwestycji w monety bulionowe jest coraz większy. Zainteresowanie inwestycjami w srebro czy złoto wynika w dużej mierze z możliwości wysokich zysków i jednocześnie dość stabilnego poziomu ryzyka. Jakie zatem monety bulionowe najlepiej kupować? Odpowiedź jest prosta. A mianowicie, te które potem najłatwiej jest odsprzedać.

Sposób na inwestycje w monety

Popularne monety bulionowe odsprzedaje się zazwyczaj na rynku wtórnym, dlatego znalezienie odpowiedniego klienta ma tutaj ogromne znaczenie. Większość kolekcjonerów tego typu środków inwestycyjnych zna się na tych najpopularniejszych monetach. Po prostu są w stanie w krótkim czasie rozpoznać ich autentyczność, wagę i wymiary. Dzięki temu transakcje dokonywane są szybko i bezproblemowo. Popularne modele monet bulionowych dostępne są w każdym katalogu monet na całym świecie, dzięki czemu transakcje nie ograniczają się jedynie do lokalnego rynku.

W portfelu inwestycyjnym powinny zatem znaleźć się:

  1. Kruggerand

  2. Złoty Wiedeński Filharmonik

  3. Kanadyjski Liść Klonowy

  4. czy Australijski Kangur

Jak prawidłowo przechowywać złoto?

Złoto lokacyjne charakteryzuje się najwyższą próbą. Właśnie z tego powodu tak dużą uwagę powinniśmy przywiązywać między innymi do sposobu przechowywania monet. Na monetach nie powinny znaleźć się odciski palców, zarysowania ani wgniecenia, ponieważ te czynniki jedynie wpływają na obniżenie jego wartości.