Wiele osób, które chcą wybudować swój dom nie ma pojęcia jak wiele formalności ich czeka. Sporo osób narzeka na to, że polskie prawo jest zawiłe i mają trochę racji. Niektórzy mają nadzieję, że kupując gotowy projekt domu jednorodzinnego, na przykład na www.homekoncept.com.pl , rozpoczną budowę po otrzymaniu potrzebnych dokumentów.

 

 

Jednocześnie rzeczywistość jest trochę inna i zwykle otrzymanie potrzebnych dokumentów to tak naprawdę dopiero początek twojej przygody z załatwieniem formalności związanych z realizacją projektu domu jednorodzinnego.

 

 

O co jeszcze trzeba zadbać?

Przede wszystkim musisz znaleźć lokalnego projektanta – on dopasuje twój projekt domu jednorodzinnego do warunków miejscowych. Jest to niezbędne, żeby projekt, który zakupisz był dokumentem umożliwiającym na rozpoczęcie i przeprowadzenie procesu budowy domu.

Gdy już zadbasz o adaptację projektu domu jednorodzinnego to teraz możesz zająć się wszystkimi formalnościami związanymi z rozpoczęciem budowy. Tutaj warto spytać się o pomoc projektanta, który przeprowadzał adaptację do warunków miejscowych. W większości przypadków pomoże Ci on bezpłatnie, lub za niewielką dopłatą załatwić wszystkie niezbędne formalności. Jeżeli będzie taka opcja, to polecam Ci z niej skorzystać, ponieważ on ma znacznie większe doświadczenie w tym temacie.

 

Kuchnia w projekcie domu jednorodzinnego - aneks
Kuchnia w projekcie domu jednorodzinnego

 

Jak widać zakup gotowego projektu domu jednorodzinnego to dopiero początek załatwiania formalności związanych z budową domu. Warto tutaj korzystać z pomocy osób bardziej doświadczonych.