Wiele osób lubi korzystać z gwarancji. Jednak nie zawsze najlepszym wyborem jest oficjalny serwis asus. Łódź jest miastem, gdzie na własną rękę można naprawić laptopa np. w Skylab-Serwis . Czym jednak taka firma miałaby pokonać oficjalny serwis asus? Łódź w końcu jest miastem w którym skorzystanie z oficjalnego serwisu jest bardzo proste.

 

 
Wady gwarancji
Nie zawsze oficjalne serwisy działają tak dobrze jak mogłoby się wydawać. I nie mam tutaj na myśli konkretnie serwisu asus, który zaskakiwał mnie raczej pozytywnie, jak i opinie o nim. Jednak nie zmienia kilku faktów:
Nie każda usterka jest naprawiana w ramach gwarancji. Warto najpierw zapoznać się z jej warunkami zanim odeśle się sprzęt np. do serwisu asus. Czasem lepiej jest wybrać nieoficjalny serwis np. w Łodzi, ponieważ on naprawi usterkę taniej.

 

Serwis asus - Łódź ma wielu dobrych specjalistów.
Serwis asus – Łódź ma wielu specjalistów.

 

W przypadku niektórych serwisów czeka długo się na naprawę. Oczywiście nie musi tak być z serwisem twojego laptopa, jak już wcześniej mówiłem całkiem nieźle pod tym względem wypada np. serwis asus. Łódź jednak jest miastem, gdzie znacznie szybciej jest pojechać na nieoficjalny serwis i w ciągu dnia, lub dwóch mieć naprawionego laptopa za stosunkowo niewielkie pieniądze.

 

 

 
Osobiście unikam serwisów gwarancyjnych. Wolę jak sprzęt mi się psuje po gwarancji, niż w jej trakcie, bo wtedy wiem, że mogę śmiało udać się np. w Łodzi, to jakiegoś serwisu asus i wiem, że to nie skończy się utratą gwarancji. Jest to znacznie wygodniejsze niż odsyłanie sprzętu na gwarancję, przynajmniej dla mnie.